PZU Maraton Warszawski z nowym startem


Nie spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego, a z Placu Trzech Krzyży ruszy 24 września 39. PZU Maraton Warszawski. Uczestnicy towarzyszącego Biegu na Piątkę, do wspólnej dla obu biegów mety usytuowanej w Multimedialnym Parku Fontann, ruszą z ul. Konwiktorskiej.

Trasa maratonu z wyjątkiem zmiany wynikającej z nowej lokalizacji startu, jest identyczna z zeszłoroczną i wiedzie przez Aleje Ujazdowskie, ul. Puławską, Ursynów, Łazienki Królewskie, Most Świętokrzyski, w pobliżu zoo, Most Gdański, Plac Wilsona, Kępę Potocką

Trasę, która jest szybka i może posłużyć poprawie rekordów życiowych, zabezpieczy 5 000 barierek. Organizatorzy policzyli, że biegacze, na których czekają pakowane przez 10 godzin pakiety, zjedzą 250 kg cukru, 450 kg makaronu, 6000 kg bananów i wypiją 16 000l zupy i 40 795l wody.

Wśród uczestników 470 osób „pobiegnie dobrze”, czyli weźmie udział w maratonie, sztafecie lub biegu na pięć kilometrów zbierając pieniądze dla jednej z 9 organizacji charytatywnych. Najwięcej z nich wybrało fundację Rak’n’Roll. Podobnie zrobił Daniel Pogorzelski, który w tej chwili jest liderem zbiórek charytatywnych z kwotą 8 920zł na koncie.

Pieniądze zbiera także Beata Sadowska, która pobiegnie na 5km. - Niedawno przestałam karmić, a robiłam to nawet 8 razy w ciągu nocy. Czuję, że mój organizm się jeszcze nie zregenerował i nie jest gotowy na maraton. Myślę, że zrobię to w przyszłym roku, podczas 40. Maratonu Warszawskiego, a tym razem zdecydowałam się na Bieg na Piątkę, bo ja biegam i pomagam, więc nie wyobrażam sobie, żebym mogła w ogóle nie wystartować - mówiła dziennikarka i maratonka.

Na startujących czekają też dodatkowe atrakcje. Biegacze z ukończonym zarówno Półmaratonem jak i Maratonem Warszawskim, mają szansę na bilet na Los Angeles Marathon. Do wylosowania jest również samochód.

W 39. PZU Maratonie Warszawskim oraz Biegu na Piątkę weźmie udział ok. 11 000 biegaczy z 57 krajów.

IB

Polecamy również:


Podziel się: