Prof. Jan Chmura zdobył Koronę Maratonów Ziemi!

Opublikowane w pon., 17/10/2016 - 09:39

Profesor wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego w ciągu dwóch lat pokonał 42,195 km na każdym z siedmiu kontynentów. Jest pierwszym profesorem w Polsce, który zdobył Koronę Maratonów Ziemi.

Wrocławian w swojej kategorii wiekowej niemal zawsze plasował się na podium! W Hanowerze, Jerozolimie i na Antarktydzie zajmował drugie miejsca, w Rio de Janeiro i wieńczącym bieg po Koronę Sydney był trzeci.

W Nowym Jorku - jedenasty, w Johannesburgu skończył pod koniec trzeciej dziesiątki. Rekord życiowy prof. Chmury wynosi 3:22:57 (Hanower 2015).

Prof. Chmura nie osiada na laurach. Teraz chce ukończyć prestiżowy cykl Abbott World Marathon Majors. Startował już w Nowym Jorku, Berlinie i Londynie. Kolejne starty w kalendarzu to Tokio, Boston i Chicago.