Polka na podium w Kapadocji!

Opublikowane w ndz., 23/10/2016 - 15:11

W weekend zakończył się przedostatni bieg grupy Future Ultra-Trail Wordl Tour - Cappadocia Ultra-Trail. Trzecia edycja imprezy, ze 114-kilometrową trasą wśród wulkanicznych skał zakończyła się sukcesem Polki.

Anna Arseniuk jeszcze przed biegiem była wymieniana jako kandydatka do zajęcia wysokiego miejsca i spełniła pokładane w niej nadzieje. Mimo silnej stawki, zajęła trzecie miejsce z czasem 15:09:53. W klasyfikacji open była dwunasta. To najwyższe miejsce zajęte przez uczestnika z Polski.

Druga z Polek, Violetta Domaradzka przekroczyła metę jako piętnasta kobieta, z czasem 23:30:30

Zwyciężyła jedna z faworytek biegu Anna-Marie Watson. Na mecie (czas 14:25:49) o blisko 22 minuty wyprzedziła Włoszkę Grazianę Pe.

Wśród panów triumfował Rosjanin Aleksei Tolstenk - 45. zawodnik UTMB i 56. na mecie MIUT. Chorwacki bieg ukończył rezultatem 12:13:08.

Na drugiego zawodnika kibice w Kapadocji czekali ponad godzinę. Florian Felch ukończył zmagania z czasem 13:15:30. Podium dopełnił członek bułgarskiej kadry narciarskiej Andrey Gridin - czas 13:18:13.

Rober Zakrzewski ukończył z identycznym czasem, jak Viola Domaradzka. Obydwoje reprezentują barwy Run Vegan i zajęli 108. miejsce w kwalifikacji generalnej.

Pełne wyniki: TUTAJ

Tegoroczny cykl UTWT już się zakończył (niebawem wyniki i szersze podsumowanie). Ale nadal nie są rozstrzygnięte losy przyszłorocznego kalendarza i nie jest zamknięta lista biegów z grupy Future, które się w nim znajdą. Za tydzień w Arizonie odbędzie się ostatni bieg tej grupy - Javelina Jundred.