Pobiegnij w Szałszy. Charytatywnie, z sercem dla serc po transplantacji


Kolejny raz w Szałszy k. Gliwic organizowana jest impreza pod hasłem „Fitness dla serca”. Choć nazwa może nie kojarzy się ściśle z bieganiem, podpowiadamy, że chodzi właśnie o bieg i marsz nordic walking. „Fitness dla serca” to nazwa szerzej zakrojonej akcji, w ramach której kluby fitness w Polsce pomogą fundacji Tak dla transplantacji. W Szałszy, a dokładniej w klubie Shausha, odbędzie się główna część wydarzenia, bo właśnie tutaj powstała jego idea.

Pomysłodawcą jest Michał Załuczkowski: – To ogólnopolska akcja. Przed rokiem dołączyło do nas dwadzieścia klubów, w tym roku, mam nadzieję, będzie ich jeszcze więcej – mówi prezes Shaushy. – Zbieramy pieniądze dla Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, patronem honorowym jest prof. Marian Zembala. Wspieramy w ten sposób projekt „Tak dla transplantacji”, który pomaga dzieciom przed i po przeszczepach. Ważne jest to, że całość opłat startowych zostanie przeznaczona na pomoc. To nas odróżnia od wielu innych akcji. Działa dokładnie tak, że to my mamy pomysł, ale pieniądze z opłat startowych trafiają bezpośrednio na konto Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca. Przez nasze ręce nie przechodzi ani złotówka.

Ile wynosi opłata? 40 zł. W jej ramach każdy zawodnik otrzyma możliwość udziału w biegu lub marszu na dystansie od 2,5 do 10 km (wyboru można dokonać w trakcie zawodów), elektroniczny pomiar czasu, pamiątkowy medal, szansę wygrania ciekawych nagród (dla najszybszych zawodników i tych, którym poszczęści się w losowaniu) oraz muzykę na żywo. Zapowiedziano bowiem dwa koncerty. Wszystko to jest zasługą samego klubu, sponsorów i dobrej woli wielu osób, które pomagają organizować i finansować wydarzenie.

- Mamy dwanaście głównych nagród w kategoriach open, do tego nagrody do rozlosowania. To między innymi biżuteria Briju, zestawy kawy Buena, gadżety od firmy BME i samego klubu – wylicza Załuczkowski. - Przygotowujemy też tor przeszkód dla dzieci, także każdy zawodnik może nam zostawić pod opieką swoją pociechą w czasie, kiedy sam będzie biegał. Pobieramy symboliczną opłatę w wysokości 10 zł, wpłacaną bezpośrednio do puszki u wolontariuszy fundacji. W ten sposób dzieci pomagają dzieciom.

W biegu wezmą udział także zawodnicy po przeszczepach narządów. – Fitness dla serca dlatego, bo ruszając się robimy gimnastykę naszemu sercu, ale też pomagając poruszamy nasze serce, to, które jest głębiej w nas… - mówi Michał Załuczkowski, zachęcając wszystkich do udziału w biegu lub marszu i wsparcia akcji.

Impreza odbędzie się 23.09.2017. Start zaplanowano na godzinę 16:00. Więcej informacji oraz zapisy pod adresem: http://shausha.pl/fitness-dla-serca-2017

KM

Polecamy również:


Podziel się: