Patrycja Bereznowska druga na szlaku Wicklow Way [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w sob., 08/12/2018 - 19:12

To nie dystans 160 kilometrów ani 2500-metrów przewyższenia były największym wyzwaniem irlandzkiego Wicklow Way, w którym wystąpiła w ten weekend Patrycja Bereznowska.

Impreza odbywa się na pieszym szlaku, ale trasa nie jest gęsto oznaczona. W praktyce uczestnicy rywalizują w takim samym stopniu biegowo, co i na umiejętności nawigacyjne. W nocnej części biegu trudno nie zgubić trasy.

Przekonała się o tym na własnej skórze nasza mistrzyni i rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym, która zgubiła właściwy szlak dwukrotnie. Za pierwszym razem zdołała wrócić na pozycję liderki. Druga pomyłka kosztowała ją zwycięstwo.

W poprawnej nawigacji przeszkadzały trudne warunki atmosferyczne. Porywisty wiatr towarzyszył biegaczom przez większą część trasy, a chwilami lało jak z cebra.

W tych warunkach najszybciej z trasą wśród pań poradziła sobie Yvonne Naughton. Irlandka, mieszkająca w USA, która bieganie trailowe uprawia od 2014 r. Reprezentowała swój kraj m.in. podczas mistrzostw świata w biegu 24h w Dublinie. Niestety wtedy nie poszło jej najlepiej. Problemy z żołądkiem i wymioty, zamiast na metę zawiodły ją do namiotu medycznego. Teraz nic nie stanęło jej na drodze i linię mety przekroczyła jako pierwsza z nieoficjalnym jeszcze czasem 22:39:33.

Patrycja Bereznowska zajęła drugie miejsce z czasem 23:19:22.

W tej chwili jeszcze nie jest znane nazwisko trzeciej zawodniczki. Na tej pozycji biegnie Sarah Evershed i z dużym prawdopodobieństwem to właśnie ona dopełni podium. Wyniki na żywo: TUTAJ.

W rywalizacji pań na 100 mil wystartowała jeszcze jedna Polka - Izabela Polchowska, która jeszcze przebywa na trasie.

Wśród panów z czasem 19:29:37 triumfował Irlandczyk Mark Doyle.

W ramach Wicklow Way odbywa się również bieg na dystansie 50 mil. Tu zwycięzcą z czasem 7:33:19 został Thomas Hogah. Drugi był Polak - mieszkający w Dublinie Robert Jankowski - 8:04:07. Trzecie miejsce przypadło w udziale Rickiemu Wynne’owi.

Linię mety minął już także kolejny z Polaków Marcin Drozdziok, który zajął piąte miejsce. Trzy oczka niżej uplasował się Piotr Bergel. Wyniki na żywo: TUTAJ.