Parkowe Hercklekoty: Walentynkowo… 24 lutego


Opublikowane w pon., 12/02/2018 - 09:04

Za dwa tygodnie w Katowicach wystartuje czwarta edycja Parkowych Hercklekotów.

W ramach Parkowych Hercklekotów zakochani w bieganiu i nordic walkingu będą mieli do pokonania dwa dystanse. Do wyboru uczestników trasa długości ok. 7 i ok. 12 km, prowadząca przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów, jednego z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców Katowic i nie tylko.

Jak zawsze, organizatorzy pamiętają także o najmłodszych. W ramach 4. Parkowych Hercklekotów odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie 200, 400 i 800 metrów. Na dystansie 400 i 800 metrów dzieci powalczą o puchary i nagrody. Na podium stanie 12 osób.

Na starcie ustawi się ponad 1000 biegaczy, 200 dzieci i aż 200 „chodziarzy”, czyli miłośników Nordic Walking. Na podium stanie trzech najszybszych biegaczy w biegu na 7 i 12 km, a także zwycięzcy marszu nordyckiego z podziałem na kobiety i mężczyzn. Łącznie 18 osób.

Na dyplom i miejsce na podium mogą także liczyć biegacze w kategoriach wiekowych, a wyróżnienie otrzyma aż 60 zawodników.

– Cieszymy się, że aż tyle osób zdecydowało się spędzić z nami kolejne, czwarte już walentynki. Na listach startowych, pojawiło się wiele nazwisk, które kojarzymy z zeszłego roku. Wielu uczestników zapowiada udział w całym cyklu Grand Prix – cieszą się organizatorzy i dodają.– Na mecie, na każdego zawodnika będzie czekała ciepła herbata i pyszna zupa, co powinno uspokoić hercklekoty, których uczestnicy nabawią się podczas biegu, a oprócz tego, jak zawsze, specjalnie na tę okazję zaprojektowany medal.

Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz czwarty. Partnerem wydarzenia jest Miasto Katowice oraz Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach. Patronem honorowym biegu jest Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa.

W skład cyklu GRAND PRIX MK TEAM 2018 wchodzą następujące zawody:

  • 4. Parkowe Hercklekoty - 24.02.2018 r., Katowice
  • 3. Siemianowicki Bieg Świetlików - 23.06.2018 r., Siemianowice Śląskie
  • 4. Siemianowickie Nocne Marki - 27.10.2018 r., Siemianowice Śląskie
  • 5. Bieg Mikołajkowy - 09.12.2018 r., Katowice

Podsumowanie cyklu odbędzie się podczas uroczystej gali w styczniu 2019 r.

Więcej informacji dot. IV Parkowych Hercklekotów znajduje się pod TYM adresem.

4. Parkowe Hercklekoty w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się: