Padł rekord świata K40 w półmaratonie!

Opublikowane w wt., 05/02/2019 - 08:45

Niedzielny półmaraton Marugame w Japonii przyniósł rekordowe wyniki.

Trzecie miejsce w tym biegu zajęła Sinead Divers. Linię mety przekroczyła z czasem 1:08:55 poprawiając swoją życiówkę i przy okazji również należący do niej, rekord świata w półmaratonie kobiet kategorii K40.

Irlandka mieszkająca w Australii zaczęła biegać dopiero po trzydziestce, na dodatek jest pracującą na pełny etat mamą. Nie przeszkadza jej to w odnoszeniu biegowych sukcesów na światowym poziomie.

Just keep swimming ....  @natalierule

Post udostępniony przez Sinead Diver (@diversinead)

Divers zadziwiła nie pierwszy raz. W zeszłym roku odebrała palmę rekordzistki świata samej Deenie Kastor. W październiku wygrała maraton w Melbourne i szykuje się do startu na Igrzyskach w Tokio. Zanim to jednak nastąpi, po raz trzeci znalazła się w reprezentacji na mistrzostwa świata. Będziemy ją więc oglądać w Ad-Dausze. Wcześniej startowała na mistrzostwach świata w Pekinie, gdzie zajęła 21. miejsce i w Londynie, gdzie uplasowała się na 20. pozycji.

Półmaraton Marugame wygrała Betsy Saina. Kenijka na ostatnim kilometrze wyprzedziła debiutującą na takim dystansie Japonkę Ayuko Suzuki i obroniła tytuł sprzed roku, przekraczając linię mety z czasem 1:07:49. Reprezentantka gospodarzy była druga z czasem 1:07:55.

Wśród mężczyzn triumfował Abdi Nageeye. Siódmy zawodnik Boston Marathon, z wynikiem 1:00:24 poprawił swoją życiówkę i 20-letni rekord Holandii w półmaratonie, który należał do Grega Van Hesta (1:01.10).

Drugie miejsce zajął Kenijczyk Simon Kariuki z czasem 1:00:43. Podium dopełnił Australijczyk Jack Rayner - 1:01:36.