Mo Farah pobiegnie w Maraton Londyński!


Cztery złote medale olimpijskie, 6 złotych medali mistrzostw świata, pięciokrotne mistrzostwo Europy, dwukrotne wicemistrzostwo świata i rekordy Wielkiej Brytanii na pięciu dystansach. Tak w skrócie przedstawia się dorobek Mo Faraha, który tegorocznymi startami w mistrzostwach świata i Diamentowej Lidze zakończył swoją karierę na bieżni. Teraz będzie rozwijał jako maratończyk i uczestnik biegów komercyjnych.

Nowy rozdział postanowił otworzyć w Wielkiej Brytanii i ogłosił, że w 2018r. stanie na starcie London Marathon. - Jestem zachwycony, że nowy rozdział mojej kariery zostanie otwarty podczas Virgin Money London Marathon. Nie mogę się tego doczekać - mówił Farah, który w Londynie oficjalnie rozpocznie realizację swojego planu, ale nie rozpocznie kariery maratończyka.

Pierwszy raz pobiegł w London Marathon w 2013 r. Wtedy jednak pokonał tylko połowę dystansu, by nabrać doświadczenia w biegach ulicznych. Rok później dotarł już do mety. Zajął ósme miejsce z czasem 2:08:21.

- London Marathon ma dla mnie szczególne znaczenie. Moje poprzednie starty były wspaniałe. Atmosfera na trasie była niewiarygodna. Zupełnie jak podczas Igrzysk w 2012 r. i tegorocznych mistrzostw świata. Ten niesamowity tłum naprawdę dodaje mi motywacji. Nie mogę się doczekać, by ponownie tego doświadczyć w przyszłym roku.

Motywującego tłumu nie zabraknie mu na pewno wśród biegaczy. Rekordowa liczba 386 050 osób zgłosiła swoją chęć udziału w London Marathon. W październiku okaże się, kto miał szczęście zdobyć numer startowy.

IB

Polecamy również:


Podziel się: