ME w Triathlonie: Medale nie dla Polaków [WIDEO]

Opublikowane w wt., 14/08/2018 - 13:28

Gdy większość kibiców koncentrowała uwagę na Berlinie, w szkockim Glasgow, w ramach nowego formatu multisportowych mistrzostw europejskich, o medale walczyli triathloniści.

Rywalizacja toczyła się na dystansie olimpijskim – do pokonania było 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Na deser stoczono bój o podium w sztafetach mieszanych, złożonych z dwóch zawodników i dwóch zawodniczek. Każdy miał do pokonania 250 metrów wpław, 6 km na rowerze i 1,6 km biegiem. Areną rywalizacji był park Strathclyde.

Wśród pań wygrała Szwajcarka Nicola Spiring - mistrzyni olimpijska z 2012 roku, dla której jest to już szósty tytuł mistrzyni Europy w karierze. Zawodniczka uzyskała wynik 1:59:13. Druga była broniąca tytułu Brytyjka Jessica Learmonth z 33 sek. straty. Brąz przypadł Francuzce Cassandre Beaugrand 2:00:57.

Jedyna Polka w stawce Maria Cześnik - olimpijka z Pekinu i Londynu, zajęła 26. pozycje z wynikiem 2:07:25.

Złoto w rywalizacji mężczyzn zdobył Francuz Pierre Le Corre - uczestnik igrzysk w Rio, który dystans pokonał w 1:47:17. Z zaledwie 11 sekund straty miał Hiszpan Fernando Alarza, który zachwycił szczególnie na etapie biegowym. Podium uzupełnił Belg Marten Van Riel z czasem 1:47:40.

Niespodziewanie tuż za podium znalazł się mistrz olimpijski Brytyjczyk Alistair Brownlee. W zawodach zabrakło reprezentanta Polski.

W rywalizacji sztafet górą byli Francuzi, którzy uzyskali łączny czas 1:15:07. „Trójkolorowi” na podium wyprzedzili o 11 sekund Szwajcarów i o 22 sekundy Belgów. Polska zajęła 13. miejsce z wynikiem 1:20:23. „Biało-czerwoni” wystąpili w składzie Maria Cześnik, Kacper Stępniak, Marta Łagownik, oraz Tomasz Marcinek.