Maratończyk zaprezentował medale ME Zurych 2014

Opublikowane w pt., 28/03/2014 - 09:27

Mistrz Europy w maratonie Viktor Rothlin zaprezentował medale Mistrzostw Europy, które w dniach 12-17 sierpnia odbędą się w szwajcarskim Zurychu. Reprezentant gospodarzy był pierwszym sportowcem, który mógł zobaczyć krążki, o które powalczy kilkuset sportowców.

Wybór zawodnika do prezentacji kompletu medali był nieprzypadkowy. Rothlin ma w swojej kolekcji wszystkie trzy kolory krążków, przywiezione z różnych imprez. Podczas Mistrzostw Świata w 2007 r. zdobył brązowy medal. Rok wcześniej w Goteborgu podczas Mistrzostw Europy zdobył srebro. Natomiast złoto wywalczył w Barcelonie w 2010 r.

Hiszpańskie zawody były ostatnimi mistrzostwami Starego Kontynentu, w których rozgrywano bieg maratoński. Po przerwie zawody wracają do programu imprezy.

Start w Zurychu będzie dla Rothlina ostatnim w karierze. Prawie 40-letni zawodnik zapowiedział niedawno: - Nie czuję żadnej presji, kiedy myślę o potencjalnych medalach. Na pewno czuję się na siłach, by wygrać w Zurychu 17 sierpnia. Jednak bez względu na wynik wyścigu, czy zabiorę do domu kolejny medal mistrzostw czy nie, będzie to oznaczać wspaniały koniec kariery – powiedział mediom szwajcarski multimedalista.

Podczas Mistrzostw Europy zawodnicy rywalizować będą o 79 kompletów medali. Motywem przewodnim mistrzowskich krążków jest Stadion Letzigrund, czyli arena na której rywalizować będą sportowcy. Każdy z 237 medali ostateczny szlif ma otrzymywać kilka minut przed dekoracją i będą posiadać m.in. wygrawerowane nazwiska nowych właścicieli.