Lublinieccy wojskowi biegowo przywitali Nowy Rok

Opublikowane w pt., 03/01/2014 - 12:06

Rozegrany w południe 1 stycznia XII Bieg Noworoczny w Lublińcu był jedną z pierwszych dużych imprez biegowych, jakie odbyły się w 2014 r. Polsce. Jak ryba w wodzie czuli się tu żołnierze i sympatycy wojskowości, co zresztą, zważywszy na sylwestrowe harce Polaków w noc poprzedzającą zawody, nie powinno dziwić.

Na starcie zawodów stanęło łącznie 107 biegaczy. Wiceprezes WKB Meta, organizatora zawodów st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński był zaskoczony frekwencją zawodów, którą ukończyło 107 zawodników.

– Przed rokiem w naszej kameralnej imprezie startowało 50 osób. Tym razem frekwencja skoczyła o ponad 100 procent. Sądzę, że wielu nowych biegaczy odważyło się na start w zawodach dlatego, iż w porównaniu do ubiegłego roku skróciliśmy trasę – stwierdził chorąży w rozmowie z portalem polska-zbrojna.pl. – Poprzednio zawodnicy rywalizowali na dystansie 4 km na stadionie Unii – przypomniał.

Wpływ na frekwencję miała też pewnością iście wiosenna pogoda. Było kilka stopni ciepła, niebo zachmurzone, ale szczelne.

Trasę o długości 2600m, wytyczoną tym razem koło Leśniczówki Lubliniec, najszybciej pokonali - Karolina Pilarska z WKB Meta (9:47) oraz Zenon Nowak z Woźnik (9:02). Za ich plecami finiszowali odpowiednio Monika Lis i Krzysztof Skiba oraz Anna Bryś i Mariusz Zembrom – wszyscy z Lublińca.

PS. Z opłaty startowej uczestników organizator przeznaczył równowartość 50 dolarów dla rannego „Afgańskiego Tygrysa”.