Grybów pobiegł na 100-lecie Polski całymi rodzinami! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 13/11/2018 - 09:16

W niedzielę 11 listopada, na stadionie miejskim w Grybowie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się Biegi Niepodległościowe. Była to już druga edycja Półmaratonu Grybowskiego oraz trzecia edycja Biegu Niepodległościowego „Z rodziną po medal”.

Trasa biegu rodzinnego liczyła dokładnie 2,5 kilometra, a organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie oraz UM w Grybowie. Zawody miały nie tylko wymiar sportowy i patriotyczny, ale także wielopokoleniowy i łączący całe rodziny.

– Zaskoczyła nas duża frekwencja w obu biegach. Przybyły do nas całe rodziny, nie tylko z terenu miasta i gminy Grybów, ale i okolicznych powiatów, a nawet osoby przyjezdne. Łącznie wystartowało około 130 osób. Bardzo ucieszył nas fakt rodzinnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy. W półmaratonie startowali np. tatusiowie, a w biegu rodzinnym mamy z dziećmi, chociaż był przypadek, że mama pobiegła w półmaratonie, a tata z dziećmi w biegu rodzinnymi. Startowali dziadkowie z wnuczętami oraz całe małżeństwa. Dopisała nam pogoda i wspaniała atmosfera – powiedział nam Piotr Słaby, kierownik MOSiR Grybów.

Na wszystkich biegaczy w obu biegach czekały okolicznościowe medale i upominki oraz posiłek, a dla najlepszych nagrody. Dystans półmaratoński wygrał pochodzący z Szymbarku Grzegorz Rosłoński, reprezentujący Gorlicką Grupę Biegową.

– Ze swojej strony dziękuje organizatorom za możliwość indywidualnego startu w „Biegu Rodzinnym" , bo na dystans półmaratoński niestety w tym dniu zabrakło już czasu – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

red.


Polecamy również:


Podziel się: