Ewa Swoboda wicemistrzynią Europy!

Opublikowane w pt., 16/03/2018 - 14:04

Komitet Wykonawczy Ukraińskiej Lekkoatletyki zdyskwalifikował za doping reprezentantkę kraju Ołesię Powch. W 2017 r. w Belgradzie biegaczka została halową wicemistrzynią Europy w sprincie na 60m. Tym samym Ewa Swoboda (na zdjęciu), która zajęła wówczas trzecie miejsce, awansowała o jedną pozycję.

Polacy z 12 medalami wygrali klasyfikację medalową 34. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Po dyskwalifikacji Ukrainki nasz dorobek to 7 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe. To najlepszy występ polskich lekkoatletów w historii czempionatu, tak w ujęciu jakościowym jak i ilościowym.

Ukraińskie władze lekkoatletyczne zdyskwalifikowały również Olhę Zemlak. W ten sposób na szóste miejsce olimpijskich zmagań w Rio de Janeiro awansowała polska sztafeta w składzie Małogrzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewaicz, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetić.