Dybawka biega za darmo. Brawo Pani Wójt!

Opublikowane w wt., 24/05/2016 - 16:38

Tym razem padł absolutny rekord frekwencji, jak na tak kameralny bieg. Na liście startowej trzeciej odsłona imprezy „Dybawka biega” znalazło się bowiem aż 239 zawodników, z których rywalizację ukończyło 181. Wysoka temperatura sprawiła jednak, że dla wielu startujących tak trudna trasa była zbyt dużym wyzwaniem. Ale zapewne w przyszłym roku będzie lepiej.

Relacja Janusza Janzera, Ambasadora Festiwalu Biegowego w Krynicy

Organizatorzy tegorocznych zawodów zadbali o to, by trasa była ciekawa, a jednocześnie bardzo trudna technicznie z dużą ilością podbiegów i zbiegów po krętych leśnych ścieżkach.

Zawody wygrał Mateusz Rawski z Lubaczowa, który samotnie minął linię mety z czasem 26 min. Po niespełna dwóch minutach (27:57) przybiegł jako drugi Maciej Kipera z Jarosławia, a jako trzeci zameldował się Damian Kic z Ujkowic (28:04).

Wśród pań najszybsza była Paulina Wywłoka z Wierzbnej z czasem 31:54. Druga na mecie była Katarzyna Winiarska z Przemyśla z czasem 32:28, a trzecie miejsce zajęła Patrycja Pinda z Nienadowej z czasem 35:50.

Dla wszystkich zawodników na mecie czekał specjalnie na tę okazję wykonany drewniany medal oraz jak co roku pyszne rabarbarowe ciasto oraz oczywiście rabarbarowy kompot.

Oceniając imprezę trzeba stwierdzić, że należą się wielkie brawa dla organizatorów za świetne przygotowanie zawodów, super niedzielny piknik oraz oczywiście niepowtarzalną atmosferę jaka towarzyszyła tego dnia wszystkim zawodnikom i ich rodzinom, którzy tak licznie zjechali się do Dybawki.

Warto wspomnieć, że cała impreza została zorganizowana bez wpisowego, za kompletną darmochę. Okazuje się, że można przygotować coś od serca dla innych bez pobierania opłaty startowej. Solectwo Dybawka jest tego najlepszym przykładem. Brawa dla Pani Wójt Beaty Bartkowiak, brawa dla koordynatora całości biegu Krzysztofa Kozłowskiego oraz wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprez biegowej.