Cappadocia Ultra Trail: Bereznowska i Ściuba wysoko!

Opublikowane w pon., 22/10/2018 - 15:11

Piątym miejscem Patrycji Bereznowskiej zakończył się w miniony weekend Cappadocia Ultra Trail, kolejny bieg z serii Ultra-Trail World Tour. To jeden z najlepszych wyników Polaków w cyklu!

Najszybszą zawodniczką na 120-kilometrowej trasie o przewyższeniu 3730 m była Maria Mitewa Nikołowa. Bułgarka przekroczyła linię mety z czasem 13:14:29. Dziewiąta zawodniczka UTWT i druga Andorra Ultra Trail, obroniła tytuł w tureckiej Kapadocji.

Maria Mitewa Nikołowa wyprzedziła Rosjankę Aleksandrę Kalanową oraz Franceskę Canepę. Włoszka, która w podsumowaniu swojego startu napisała, że była miło zaskoczona ukształtowaniem trasy, linię mety przekroczyła z czasem 13:42:15.

Przed Patrycją bieg ukończyła również Martina Trimmel z Austrii, zwyciężczyni tegorocznego Mozart 100 (czas 13:59:43).

Patrycja Bereznowska na pokonanie trasy potrzebowała 14:01:24 i był to najlepszy wynik wśród wszystkich biegaczy znad Wisły.

Wynik Patrycji, zwyciężczyni Spartathlonu i Iron Run w Krynicy-Zdroju w 2017 r. oraz mistrzyni i rekordzistki świata w biegu 24-godzinnym to także jeden z najlepszych wyników Polaków w UTWT, po tegorocznych wygranej Magdaleny Łączak w Transgrancanarii i triuimfie Marcin Świerca w TDS oraz sukcesach z roku 2017: drugim miejscu Świerca w CCC i piątym Ewy Majer w Lavaredo Ultra-Trail.

W pierwszej dziesiątce bieg ukończyła również Aneta Ściuba. Triumfatorka tegorocznego Iron Run na 9. TAURON Festiwalu Biegowym  w Krynicy zajęła 7 miejsce z czasem 15:08:32, była też trzecia w kategorii wiekowej.

W swojej kategorii wiekowej zwyciężyła natomiast Magdalena Piekarewicz, 16 kobieta zawodów w Kapadocji z czasem 21:51:12.

Wśród mężczyzn triumfował, zachwycony trasą i atmosferą biegu, Andrea Macchi. Włoch, piąty na mecie tegorocznego Lavaredo Ultra-Trail, a w roku 2017 triumfator Orobie Ultra Trail i trzeci na mecie 330-kilometrowego Tor des Geants, uzyskał w Turcji czas 11:12:34, wyprzedzając Anglika Marcusa Scotneya - 11:31:34 i mieszkającego w Tajlandii Walijczyka Harry'ego Jonesa - 12:18:40.

Najszybszym z Polaków był Piotr Żubiński, dwudziesty z wynikiem 14:42:13. Na 25 miejscu bieg ukończył Jaromir Krzyszczak - 15:08:32, a polskie podium mężczyzn zamknął Adam Walacik (15:33:10, pozycja 32).

We wszystkich biegach imprezy wzięło udział ok. 2000 biegaczy z 75 krajów. Zawodnicy zagraniczni stanowili 45% wszystkich startujących.