Bieg Urodzinowy dla Grycki i Nowakowskiej

Opublikowane w ndz., 18/02/2018 - 17:11

Ponad 3 tys. uczestników zgromadził inauguracyjny bieg Grand Prix Gdyni 2018 z PKO Bankiem Polski.

Podobnie jak przed rokiem, Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim został rozłożony na dwa dni. W sobotę na trasie pojawili się najmłodsi biegacze oraz miłośnicy nordic walking, niedziela zarezerwowana była dla uczestników biegu głównego. Trasa była szybka i płaska - pierwsza część stanowiła lekki zbieg, druga podbieg. Wielu biegaczy cieszyło się dziś z rekordów życiowych.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Grycko. 10 kilometrów pokonał w 29 minut i 41 sekund. Tym samym zawodnik z Władysławowa powiększył imponującą kolekcję medali PKO Grand Prix Gdyni, w Biegu Urodzinowym wygrał również przed rokiem.

Drugi był Marek Kowalski (30:07), a na najniższym stopniu podium stanął powracający do formy Emil Dobrowolski (30:15).

Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska z czasem 35:45.

Jako druga linię mety minęła Ewelina Paprocka (36:20), a trzecia była Kamila Pobłocka-Dobrowolska (37:10). Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego Biegu Urodzinowego zmieniła się tylko zawodniczka na najwyższym stopniu podium: rok temu wygrała Monika Czapiewska.

Pełne wyniki: TUTAJ

Na pamiątkowych medalach przedwojenny dworzec kolejowy w Gdyni. Na medalach dla dzieci pojawiła się trójwymiarowa, drewniana żaglówka.

Podczas biegu głównego prowadzona była akcja charytatywna na rzecz 5-letniej Oliwki oraz 16-letniej Pauliny. Obie dziewczynki potrzebują kosztownej rehabilitacji. Darowiznę na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Kolejne starty w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni już 12 i 13 maja (Bieg Europejski), 22 czerwca (Nocny Bieg Świętojański) i 11 listopada (Bieg Niepodległości).

Źródło: GdyniaSport.pl