Bieg Mateuszowy po raz czwarty. Do dziś najniższe wpisowe!

Opublikowane w wt., 30/08/2016 - 11:48

Bieg Mateuszowy jest jednym z siedmiu biegów, które znajdziemy w programie Pułtuskiego Festiwalu Biegowego (16-18 września). I tym z najdłuższą tradycją. Uczestnicy mierzą się z dystansami 5 i 10 km, by upamiętnić patrona miasta. Polecamy i zapraszamy!

Św. Mateusz zanim został apostołem i ewangelistą był poborcą podatków w mieście Kafarnaum. Dziś święty jest patronem księgowych, celników i straży granicznej. Pod swoją opieką ma nie tylko Pułtusk, ale także włoskie miasto Salerno. W tym roku nad rzeką Narwią już po raz dziewiętnasty odbędą się Dni Patrona Pułtuska.

Bieg Mateuszowy po raz pierwszy włączony został do programu obchodów święta miasta w 2013 roku. Zmagania na 10 km ukończyło wówczas 105 osób. Zwyciężył Kamil Kozłowski z Pułtuska, który uzyskał czas 35:39. Wśród pań najlepsza była Izabela Skłodowska - Jechna z Legionowa z rezultatem 49:53. W biegu na „piątkę” najlepsi okazali się Krystian Iżycki (18:47) oraz Magdalena Zemlak (24:21) z Warszawy. Bieg na 5 km ukończyło 54 uczestników.

W kolejnej edycji zwycięstwo na dystansie 10 km obronili Kamil Kozłowski osiągając czas 36:31 oraz Izabela Skłodowska-Jechna z wynikiem 46:45. Zmagania ukończyło 62 biegaczy. Na dystansie 5 km zwyciężyli Jakub Pudełko z Piaseczna (16:21) oraz Joanna Cibicka z Żabieńca z rezultatem 20:41. Na mecie biegu na 5 km pojawiło się 65 biegaczy.

Rok temu bieg na dystansie 10 km zwyciężył Jacek Bryśkiewicz z Winnicy z wynikiem 38:59. Wśród pan tryumfowała Jolanta Kamińska z Marek z czasem 44:40. Bieg ukończyło 50 osób. Na dystansie 5 km najlepsi okazali się Michał Makowski z Ciechanowa (17:18) oraz Maja Radecka z Pultuska (22:40). Bieg ukończyło blisko 55 uczestników.

W tym roku Bieg Mateuszowy rozegrany zostanie po raz czwarty. To bieg z najdłuższą tradycją rozgrywaną w ramach Pułtuskiego Festiwalu Biegowego. W poprzednich edycjach miejsce startu i mety znajdowało się na rynku pod zabytkowym zamkiem. Trasa prowadziła w większości w wzdłuż Narwi.

Sam Pułtuski Festiwal Biegów, który premierowo odbędzie się w dniach od 16 - 18 września, to pierwsze takie wydarzenie w Pułtusku i samym Mazowszu. W programie imprezy są cztery główne biegi oraz konkurencje towarzyszące. Gospodarzami imprezy są Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Dom Polonii w Pułtusku, a współorganizatorem oraz partnerem tytularnym - Fundacja Festiwal Biegów.

Piątek 16 września

21.00 - Bieg wokół najdłuższego rynku w Europie - 1,6 km
Na rozpoczęcie Festiwalu szybki bieg po jedynym takim rynku w Europie. Trasa wiedzie brukowanymi uliczkami otoczonymi kamienicami z XVIII i XIX wieku. W jednej z nich na kilka dni zatrzymał się Napoleon.

22.00 - Bieg nocny śladami historii Pułtuska - 3,4 km
Nocny bieg ulicami Starego Miasta z wyjątkową oprawą, dzięki której każdy będzie mógł poznać bogatą historię naszego średniowiecznego miasta.

Sobota 17 września

10.00 - Bieg Mateuszowy - 5 lub 10 km
Tradycyjny bieg ku czci patrona miasta - św. Mateusza. Trasa wiedzie po wyspach przy Narwi, na których położony jest Pułtusk.

12.30 - Biegi rodzinne, biegi dzieci i młodzieży szkolnej
Biegi na różnych dystansach zarówno dla najmłodszych dzieci jak i starszej młodzieży.

15.30 - Bieg przebierańców
Zabawa biegowa, gdzie nie liczy się czas, a najbardziej kreatywny strój.

17.00 - Sztafeta zamkowa - 4 x 1km
Bieg sztafetowy dla czetroosobowych drużyn. Wyjątkowa trasa na terenie Zamku Domu Polonii, a także przez historyczny most wiodący do głównej bramy Zamku.

Niedziela 18 września

9.00 - Bursztynowy bieg po Puszczy Białej - 10 km
Finałowy bieg Festiwalu z trasą wiodącą przez malowniczą Puszczę Białą stanowiącą ostoję dla wielu coraz rzadziej spotykanych roślin i zwierząt.

10.30 - Zakończenie Festiwalu i wręczenie nagród

W każdym biegu na najlepszych zawodników (w kategori open i w kategoriach wiekowych) czekają atrakcyjne nagrodyBędzie prowadzona także Klasyfikacja Festiwalowa, do której liczone będą czasy z 4 biegów (Bieg wokół rynku, Bieg nocny, Bieg Mateuszowy - tylko 5 km oraz Bieg po Puszczy).

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę i medal na mecie.

Zapisy do imprezy już trwają - TUTAJ. Niższe wpisowe tylko do 31 sierpnia! Tylko 50 zł za cztery biegi!

Regulamin imprezy: TUTAJ