90. MP w przełajach: Faworyci nie zawiedli [WYNIKI]

Opublikowane w sob., 17/03/2018 - 17:41

W sobotę w Żaganiu, w zimowej scenerii Parku Książęcego rozegrano jubileuszowe 90. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Faworyci zmagań nie zawiedli.

W biegu seniorów na dystansie 10 km, trzeci złoty medal z rzędu wywalczył Tomasz Grycko. O siedem sekund wyprzedził Krystiana Zalewskiego. Brąz wywalczył Robert Głowala. Jeśli zawodnik Blizy Władysławo zwycięży za rok, to wyrówna osiągniecie Józefa Noja, który wygrywał czterokrotnie w latach 1936-1939.

W rywalizacji na 4 km złoto zdobył Mateusz Demczyszak, który na najwyższym stopniu podium stawał też dwa lata temu, również w Żaganiu. Zaledwie trzy sekundy stracił Patryk Błaszczyk, aktualny mistrz Polski do lat 23. Tuż za nim metę przekroczył Dariusz Boratyński.

Piąty był Piotr Łobodziński, który jeszcze w czwartek wygrywał zawody w Biegu na Wieże Eiffela. Dopiero jedenasty był kolejny z faworytów, Michał Rozmys.

W rywalizacji seniorek tytuł mistrzyni Polski obroniła Katarzyna Rutkowska. Zawodniczka Podlasia Białystok zanotowała 19 sekund przewagi nad drugą na mecie Katarzyną Broniatowską. Brąz wywalczyła Aleksandra Brzezińska, żona znanego maratończyka Błażeja.

Dopiero siódmą pozycje zajęła Paulina Kaczyńska - brązowa medalistka z 2016 roku.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn złoto zdobyli zawodnicy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (Demczyszak, Łobodziński i Emil Dobrowolski), którzy wyprzedzili RLTL ZTE Radom i GKS Żukowo.

Wśród kobiet najlepsze okazały się zawodniczki Podlasia Białystok (Rutkowska, Gosk, Paula Kopciewska), które wyprzedziły KS AZS AWF Kraków i MKL Szczecin.

5. Monika Andrzejczak - 16:56

W Żaganiu rozdano też medale w kategoriach do lat 18 i do 20. W najmłodszej grupie wiekowej zwycięzcami zostali Oliwia Sarnecka, Filip Ostrowski oraz Marcin Kowalski.

Wśród zawodników do lat 20 złoto zdobyli Beata Topka, Julia Dias, Szymon Żywko oraz Tomasz Kurowski. W zależności od kategorii, biegano na dystansach od 2 do 10 km. Przez cały dzień w Żaganiu odbyło się 11 biegów.

Pełne wyniki: TUTAJ