7. Eko Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej Ambasadora

Opublikowane w śr., 23/01/2019 - 08:57

W sobotę 19 stycznia 2019 roku odbyła się siódma edycja Eko Okna Crossu po Ziemi Pietrowickiej.

Punktualnie o godzinie dwunastej prawie trzystu zawodników wyruszyło na trudną, mocno pofałdowaną trasę biegnącą malowniczymi drogami Kornicy i Pietrowic Wielkich. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że na trasie biegu zgromadziła się liczna grupa kibiców żywiołowo dopingujących biegaczy.

Zwycięzcą sobotnich zawodów został pochodzący ze Złochowic Mateusz Pawełczak, który na pokonanie 10-kilometrowej trasy potrzebował 33 minut i 9 sekund. Wyprzedził o 21 sekund pochodzącego z czeskiego Krnova Martina Ocaska oraz reprezentującego klub CKS Budowlani Częstochowa Piotra Pałkę.

Wśród Pań triumfowała zawodniczka klubu KB Florian Zajączki Drugie Barbara Noga w czasie 39:33, która wyprzedziła Beatę Wrońską z Chorzowa (43:07) oraz Raciborzankę Sabinę Wojtaszewską (43:21). Sobotni bieg ukończyło 279 osób.

Na mecie na każdego zawodnika czekał piękny pamiątkowy medal.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, natomiast wśród wszystkich uczestników rozlosowano drobne upominki. Tegoroczne zawody wzorem lat ubiegłych zostały zorganizowane wzorowo za co organizatorom i wolontariuszom należą się brawa. Szczególnie duże dla pomysłodawcy oraz dyrektora biegu Roberta Antczaka, który jako zapalony biegacz doskonale wie jak sprostać oczekiwaniom amatorów biegania.

Na koniec podziękowania dla tytularnego sponsora biegu - firmy Eko Okna - oraz wszystkich wspierających bez pomocy których przeprowadzenie zawodów nie byłoby możliwe. Do zobaczenia za rok!