6. PKO Białystok Półmaraton ma nowy rekord trasy

Opublikowane w ndz., 13/05/2018 - 16:02

Zwycięzcą 6. PKO Białystok Półmaratonu został Hillary Kiptum Maiyo (Kenia), który dystans 21 km i 97,5 m pokonał w 1:05:02 ustanawiając tym samym nowy rekord białostockiego półmaratonu.

Na podium stanęli także: Nelson Kipkogei (Kenia) z czasem 1:06:41 oraz Joseph Mutwanthei, który pokonał trasę półmaratonu z czasem 1:07:09.

Pierwszym Polakiem na mecie był Emil Dobrowolski, który zajął czwarte miejsce. Trasę 6. PKO Białystok Półmaratonu pokonał w czasie01:08:18.

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 1:16:50 zameldowała się Zita Kácser (Węgry). Tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się Anna Gosk pokonując półmaratoński dystans w 1:20:09. Ostatnie miejsce na podium 6. PKO Białystok Półmaratonu wśród kobiet należy do Tetyany Vernygor (Ukraina), która białostocki półmaraton ukończyła w czasie 01:21:58.

5. Manczuk Angelika Anna, POL - 1:23:49

W ramach Półmaratonu odbyły się także Akademickie mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa służb mundurowych w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu, Klasyfikacja drużynowa. Zwycięzcami tych kategorii zostali

• Akademickie mistrzostwa w Półmaratonie – Pavel Krasko (Białoruś) 01:17:39
  • Otwarte mistrzostwa służb mundurowych w Półmaratonie – Damian Kabat - 01:09:41
  • Otwarte mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu – Dawid Kubiec z Decathlon Strong Team - 01:08:42

Drugi bieg niedzielnego poranka - bieg towarzyszący City Run 5km wygrał Damian Roszko, który dystans trasy pokonał w czasie 14:44. Na podium stanęli także: Kamil Jarzębski z czasem 14:50 oraz Florian Pyszel, który pokonał trasę w czasie 15:18. Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza okazała się Katarzyna Rutkowska z czasem 00:17:01, która wyprzedziła Izabelę Parszczyńską (18:00) oraz trzecią Paulę Kopciewską (18:03).

Sobotnie biegowe poranki tradycyjnie od kilku już lat zaczynają się od Biegu Śniadaniowego. Nie inaczej było dziś. O godzinie 9:00 ponad 500 osób wystartowało spod Pałacu Branickich, by w biegu pozbawionym sportowej rywalizacji i z uśmiechem na twarzy pokonać dystans 4 km i ulicami Białegostoku dotrzeć na Stadion Miejski, gdzie czekało na nich – jak wskazuje nazwa – śniadanie.

Po porannym rozruchu przyszedł jednak czas na pierwszą rywalizację i Junior City Run – biegi dzieci. W tym roku w tej formule wystartowała rekordowa liczba uczestników, a pakiety wyprzedano na kilka tygodni przed startem wydarzenia. Przed godziną 14:00 Rynek Kościuszki w Białymstoku zapełnił się grupą 1000 młody ludzi, którzy w zależności od kategorii wiekowej startowali na dystansach 100m, 600m i 1000m.

W białostockim półmaratonie wystartowali biegacze z 20 krajów z całego świata w tym m.in. z Japonii, Tanzanii, Kenii, Bahrajnu czy USA. Trasę ponad 21 km udało się pokonać 3 211 biegaczom. W całej imprezie wzięło udział ponad 6 000 osób.

Pełne wyniki: TUTAJ