3xŚnieżka, ale nawet raz to już dużo [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowane w ndz., 05/07/2015 - 15:29

Tak jak wiele biegów weekendowych, 3x Śnieżka = 1x Mont-Blanc w Karpaczu upływał w skwarze, który dawał się we znaki uczestnikom. Organizatorzy przygotowali trzy kurtyny wodne, a do wyposażenia obowiązkowego wprowadzili nakrycie głowy i dokładnie sprawdzali, czy każdy ma przy sobie napój.

Dla Macieja Dawidziuka ani upał ani wbieganie na Śnieżkę nie stanowią wielkiego wyzwania. Strażak pochodzący ze Złotoryi w zeszłym roku był zwycięzcą Maratonu Karkonoskiego. Wtedy też panował upał i też trzeba było zdobyć Śnieżkę, ale tylko raz. W sobotę Dawidziuk wbiegł na szczyt nie raz a trzy razy i zrobił to w czasie 5:48:17.

Podobny aplauz do zwycięzcy budził zdobywca drugiego miejsca. Biegacz z Karpacza Jakub Nakielski miał na mecie wielu wiernych kibiców, którzy nie kryli podziwu, że ich znajomy (czasami tylko z widzenia) poradził sobie z 34-stopniowym upałem i trzema różnymi drogami na Śnieżkę pokonał 54 km.

Pierwszą kobietą tego wymagającego biegu była Turczynka mieszkająca we Wrocławiu Aysen Solak, która z czasem 7:05:01 zajęła 8. miejsce w klasyfikacji open.

Z trasą mierzyli się również najmniejsi uczestniczy imprezy, a najmłodszy z nich miał zaledwie 8 lat. Eryk Buszewski na ukończenie biegu potrzebował 3 godziny, 21 minut i 19 sekund. Zajął 162. miejsce. Zdecydowanie nadchodzi nowe pokolenie biegaczy górskich!

Dwa razy na Śnieżkę wbiegli uczestnicy dystansu średniego - 34 km. Tu najszybsi okazali się: Krzysztof Kammer z Poznania (3:59:06) i Anna Kurpiewska (4:52:28).

Dystans Mini wynosił 17 km i został przygotowany z myślą o kibicach dopingujących uczestników ultra. To aktywne kibicowanie najłatwiej przyszło Krzysztofowi Falkowskiemu. Biegacz górski z Krakowa pokonał tę trasę w czasie 1:43:03.

Pierwszą panią na szczycie Śnieżki była Danuta Piskorowska, srebrna medalistka Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na dystansie maratonu w 2012 r. i brązowa medalistka mistrzostw rozgrywanych przed rokiem na dystansie 5 km.

Pełne wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Na mecie dominował pot i szeroki uśmiech, który – dzięki transmisji online z mety imprezy – zobaczyła cała Polska!